فروشگاه اینترنتی ارگانیک آرت

فروشگاه اینترنتی ارگانیک آرت

گروه معماری ارگانیک آرت پس از 4 سال فعالیت در زمینه سی دی و دی وی دی های رشته های معماری و عمران و کسب مهارت و تجارب لازم از سال 1387 و با هدف ارتقا سطح کیفی معماری ایران زمین اقدام به ارائه محصولات خود نموده است.

محل لوگو

آمار بازدید

  • بازدید امروز : 150
  • بازدید دیروز : 992
  • بازدید کل : 271414

دانلود مقاله شهرکهاي صهيونيستي


دانلود  مقاله شهرکهاي صهيونيستي

مقدمه: يهوديان همواره در پي جداسازي خود از ديگر اقوام و گروهها و زندگي به صورت مجموعه اي منزوي و مجزا بوده اند. هر چند در طول چند صد سال اخير سران مذهبي و سياسي يهود نسبت به اختلاط ميان يهوديان و غير يهوديان اعلام خطر کرده اند و بسياري از محققان وجود چيزي به نام فرزندان اسراییل و يا نژاد دست نخورده سامي را در زمان حال انکار مي کنند، اما صهيونيستهاي غاصب فلسطین بر چنين امر موهومي پافشاري مي کنند. شهرک نشيني و شهرک سازي براي يهوديان در اصل ريشه در چنين خرافه تاريخي دارد. اما شهرک سازي يهودي در سرزمینهای اشغالی در حقيقت راهي براي يهودي سازي سرزمينها و اشغال زمينهاي جديد است. رژيم صهيونيستي در طول سالهاي اشغال سرزمين فلسطين کوشيده است از شهرک سازي به عنوان راهروي بلندمدت، زمان بر، ولي در عين حال قطعي، براي اشغال و يهودي سازي فلسطین استفاده کند. در اين شيوه اشغالگري، رژيم صهيونيستي مناطق مهم، استراتژيک و داراي منابع طبيعي قابل توجه (از جمله آب، خاک مرغوب جهت کشاورزي، موقعيت استراتژيک، دسترسي به دريا و راههاي منطقه اي و نيز داراي ملاکهاي مذهبي و...) را براي ايجاد شهرکهاي صهيونيست نشين انتخاب مي کنند و دست به ساخت و ساز هاي گسترده و اسکان يهوديان مهاجر مي زند.
اسکان يهوديان مهاجر در اين شهرکها از نظر رژيم صهيونيستي اشغال قطعي و غيرقابل بازگشت محسوب مي شود. شهرک سازي صهيونيستي با استفاده از طراحي هاي قبلي راهي براي اشغال مناطق استراتژيک، نفوذ بيشتر به سرزمينهاي فلسطينيان و حتي مجبور کردن فلسطينيان به مهاجرت مي باشد. صهيونيستها با محاصره کردن برخي از مناطق استراتژيک فلسطین در ميان شهرکهاي صهيونيست نشين و سپس بسط و گسترش اين شهرکها سعي در يهودي سازي آن منطقه کرده اند. نمونه عيني چنين فعاليتي هم اکنون در بيت المقدس در حال اجراست، که صهيونيستها با ايجاد شهرکهاي صهيونيستي متعدد در شرق آن راه دسترسي فلسطينيان را به بيت المقدس قطع و در حال تکميل پروژه اشغال آن هستند. علاوه بر اين صهيونيستها با انتخاب زمينهايي در عمق مناطق فلسطيني نشين به عنوان شهرک و سپس به بهانه تأمين امنيت اين مناطق، اشغال خود را به عمق سرزمينهاي فلسطينيان بسط مي دهند. همچنين اقدامات خرابکارانه و تلاشهاي ضد انساني صهيونيستهاي شهرک نشين عليه فلسطينيان مجاور، راهي براي کوچاندن و آوارگي فلسطينيان به حساب مي آيد. صهيونيستهاي شهرک نشين علاوه بر حمله مسلحانه به مناطق فلسطيني نشين، نا امن کردن اين مناطق و وارد ساختن خسارتهاي مادي و جاني بر آنها، گاه با آلوده کردن منابع آب و محيط زيست منطقه از طريق مواد شيميايي و بيولوژيک مبارزه اي ناجوانمردانه را عليه فلسطينيان در پيش گرفته اند، تا از اين طريق بتوانند فلسطينيان را به مهاجرت مجبور سازند.
شهرک سازي در استراتژي هاي بلندمدت رژيم صهيونيستي از چنان جايگاه مهمي برخوردار است که در تحولات اخير اوضاع سرزمینهای اشغالی و علي رغم تعهدات صريح شارون (پدر شهرک سازي در رژيم صهيونيستي) به طرف فلسطیني و نيز به ايالات متحده مبني بر توقف توسعه شهرکها، اين رژيم توسعه شهرکها را متوقف نکرده است؛ به نحوي که حتي حاضر به پذيرش تنش در روابط خود با واشنگتن و تعارض درمورد موضع گيريهاي دو طرف شده است، اما دست از گسترش شهرکهاي يهودي نشين برنداشته است.
با توجه به اهميت اين موضوع، خبرگزاری قدس (قدسنا) بر آن شده است که گزارشي تفصيلي از شهرک سازي صهيونيستها به همراه اطلاعاتي نسبتاً جامع از ويژگيهاي اين طرح صهيونيستي را در اختيار خوانندگان گرامي قرار دهد.
شهرکهاي صهيونيستي: اسکان مهاجران یهودی در فلسطین اشغالی از قدیمی ترین و با ثبات ترین سیاستهای سازمان صهیونیستی بوده است. صیونیستها به منظور تجمیع یهودیان پراکنده سراسر جهان در فلسطین و تشکیل ملت یهود با نیت تأسیس دولت یهودی در فلسطین، از قرن نوزدهم میلادی یهودیان سراسر جهان را تشویق به مهاجرت به این کشور نمودند. از همان زمان صندوق ویژه ای نیز برای اسکان این مهاجران تأسیس شد و حمایت مالی آن را بر عهده گرفت. در یک دسته بندی کلی روند مهاجرت یهودیان به فلسطین را، با توجه به تاریخ تأسیس رژیم صهیونیستی می توان به دو مقطع تاریخی تقسیم کرد:
مقطع اول مهاجرت یهودیان و اسکان آنها در فلسطین قبل از تأسیس رژیم صهیونیستی؛
مقطع دوم مهاجرت یهودیان و اسکان آنها در فلسطین پس از تأسیس رژیم صهیونیستی.
در مقطع اول؛ مهاجرت و اسکان که عمدتاً با هدایت و همکاری آژانس یهود و سازمان صهیونیزم جهانی انجام می گرفت، مهاجرت با شیوه های مختلف قانونی و غیر قانونی، به شکل انفرادی و گروهی انجام می گرفت. در این مقطع هدف از اسکان مهاجران در فلسطین؛ ایجاد اکثریت یهود به منظور ایجاد ملت یکپارچه و جمعیت قابل توجه یهودی در این کشور برای تشکیل دولت یهود بود. در این مقطع حمایتهای بلاقید و شرط بریتانیا و همکاریهای صمیمانه حکومت قیومیت فلسطین نقش اساسی داشت. بدون حمایت بریتانیا و بدون عنایت حکومت قیومیت، مهاجرت و اسکان یهود غیر قابل انجام بود. قبل از آن نیز در دوران حاکمیت 33 ساله سلطان عبدالحمید بر امپراتوری عثمانی تا سال 1900 میلادی 62 شهرک یهودی نشین در فلسطین احداث شده بود. قدمت ساخت اولین شهرک یهودی در فلسطین به سال 1878 در شمال شرقی یافا به نام بتاح تکفا می رسد. به قول حسنین هیکل در کتاب مذاکرات محرمانه کشورهای عرب و اسراییل، دولت انگلیس از طریق سفیر خود در استانبول و برای وادار ساختن سلطان عثمانی به گشودن درهای فلسطین به روی مهاجران یهود، تلاشهای فراوانی کرد. نخست وزیر وقت انگلستان مرستون، نیز در تشویق سلطان عثمانی و ترغیب او به پذیرش این امر فعال شد و تلاش نمود به سلطان عثمانی بفهماند که در صورت پذیرش چنین امری، منافع سرشاری از جانب یهودیان به او خواهد رسید. انگلیسیها زمینه های قانونی و اجرایی مهاجرت یهودیان به فلسطین را به وجود آوردند و با صدور اعلامیه بالفور و دادن قول مساعدتهای مکرر به رهبران آژانس یهود و سازمان صهیونیزم جهانی زمینه تحقق اهداف و آرمان صهیونیزم را مساعد نمودند.
حکومت قیمومیت نیز با همکاری آژانس یهود زمینه اسکان آنها در فلسطین را مهیا کرد. این امر سبب شد که جمعیت یهودیان فلسطینی در سالهای منتهی به زمان تأسیس رژیم صهیونیستی در یک دوره زمانی پنجاه ساله رشد چشمگیری داشته باشد و با آواره ساختن و متواری نمودن ساکنان بومی فلسطین، اکثریت نسبی جمعیت این کشور را به دست آورند. یکی از عواملی که توانست در تسریع این روند نقش اساسی ایفا کند، طرح مسئله یهود به شیوه ای ماهرانه در مجامع و محافل بین المللی بود. این امر با اقدامات همه جانبه سازمان صهیونیزم جهانی و مساعدت بریتانیا و آمریکا صورت گرفت. بسیج اراده بین المللی برای حل مسئله یهودیان آواره سراسر جهان، مساعدت جامعه ملل و پس از آن سازمان ملل متحد برای اسکان یهود در فلسطین و صدور مجور تأسیس رژیم صهیونیستی و حکومت یهودی، عامل مهمی در تقویت سیر مهاجرت و اسکان یهودیان داشت.
با استقرار نظام صهیونیستی در فلسطین و قدرت گرفتن صهیونیستها در این کشور، سیر مهاجرت و اسکان یهودیان جهان به فلسطین سرعت گرفت. این امر سبب پیدا شدن مقطع دوم اسکان مهاجرت صهیونیستها در فلسطین بود. در این مرحله تسهیلات ویژه ای برای مهاجرت یهودیان به فلسطین به وجود آمد. رژیم صهیونیستی تمام امکانات لازم را برای مهاجرین ایجاد و آنها را در مناطقی که به زور از فلسطینیان غصب می کرد، اسکان می داد. این روند تا سال 1967 ادامه یافت. پس از آنکه رژیم صهیونیستی مناطق فلسطینی نشین غزه و کرانه باختری رود اُردن را بعد از جنگ 1967 به اشغال خود درآورد و توانست بر بلندیهای جولان استیلا یابد، سیاست شهرک سازی در مناطق اشغالی را با استفاده از زور و سرپیچی از قوانین بین المللی آغاز نمود.
اهداف رژیم صهیونیستی از شهرک سازی در مناطق اشغالی را می توان در یک جمع بندی کلی به شرح زیر تبیین نمود:
1_ اهداف سیاسی؛ صهیونیستها در این رابطه اقدام به ساخت شهرکهای صهیونیست نشین در نقاط مختلف سرزمینهای اشغالی نمودند، تا با تصاحب آن مناطق و همچنین تغییر بافت جمعیتی آنها زمینه اسکان مهاجرین و توسعه سرزمینی برای ایجاد یک کشور یهودی را فراهم آورند. آنها تلاش می کردند با ساخت این شهرکها، حضور صهیونیستها در تمام مناطق فلسطینی نشین را تثبیت کنند.
2_ اهداف آرمانی و مذهبی: صهیونیستها در تصرف و اشغال مناطق فلسطینی و ساخت شهرکهای یهودی نشین در این مناطق، بر مبنای آموزه های دینی یهود دو هدف را دنبال می کنند: هدف اول رسیدن به ارض موعود؛ هدف دوم آزادسازی زمینهای به اصطلاح توراتی که به زعم غاصبان در اختیار فلسطینیان قرار گرفته است. این امر با توجه به آموزه های انحرافی و تحریف شده کتاب مقدس، زمینه ساز ظهور یک دولت یهودی و تصاحب سرزمین توارتی می باشد که حدود آن در کتاب مقدس تعیین شده است.
3_ اهداف نظامی و امنیتی: صهیونیستها در احداث بسیاری از شهرکهای یهودی نشین در مناطق اشغالی، هدفشان ایجاد تسهیلات در تصرف، تأمین و نگهداری مناطق اشغال شده سال 1967 و ایجاد امنیت برای یهودیان ساکن مناطق 1948 می باشد. ایجاد امنیت نظامی و استقرار کامل صهیونیستها در خاک فلسطین و زیر نظر داشتن کلیه ترددها و تحرکات فلسطینیان در این رابطه از طریق ایجاد یک بافت هدفمند شهرک سازی توسط صهیونیستها پیگیری می شود.
4_ اهداف اقتصادی: یکی دیگر از کارویژه های ساخت شهرکهای صهیونیستی در مناطق اشغالی انهدام و تخریب توان اقتصادی فلسطینیان، به منظور بالا بردن هزینه زیست و اسکان ایشان در فلسطین اشغالی می باشد. صهیونیستها شهرکهای خود را در مهمترین زمینهای کشاورزی و قابل استفاده فلسطینیان بنا نموده اند و از این طریق دست آنها را از اراضی کشاورزی کوتاه نموده اند. بدین ترتیب فلسطینیان بدون درآمد و توان اقتصادی می شوند و در مقابل صهيونيستها با تحویل این اراضی به شهرک نشینان همراه با ارائه خدمات علمی و فنی، توان اقتصادی مهاجران را افزایش و آنها را در زمره مالکان و صاحبان اراضی مرغوب معرفی نمایند. از سوی دیگر، شهرکها را به گونه ای ساخته اند که شهرک نشینان بر منابع اصلی آب فلسطینیان اشراف داشته باشند و بدین ترتیب علاوه بر اراضی کشاورزی، منابع آب فلسطینیان را نیز غصب نمایند.


مبلغ واقعی 5,000 تومان    7% تخفیف    مبلغ قابل پرداخت 4,650 تومان

توجه: پس از خرید فایل، لینک دانلود بصورت خودکار در اختیار شما قرار می گیرد و همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال می شود. درصورت وجود مشکل می توانید از بخش تماس با ما ی همین فروشگاه اطلاع رسانی نمایید.

Captcha
پشتیبانی خرید

برای مشاهده ضمانت خرید روی آن کلیک نمایید

  انتشار : ۲۳ دی ۱۳۹۶               تعداد بازدید : 479

جزیره ی زیبای کیش ، خیابان رازی ، بالاتر از میدان پردیس ، روبروی بازار پردیس یک ، طبقه هفت صندوق

تمام امتیاز سایت ، دامنه ، نمادهای مرکز توسعه تجارت الکترونیکی ، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ، ساماندهی ، زرین پال و ... تمام امکانات سایت و حتی ساب دامین های سایت بصورت کامل مربوط به ارگانیک آرت می باشد.

فید خبر خوان    نقشه سایت    تماس با ما