فروشگاه اینترنتی ارگانیک آرت

فروشگاه اینترنتی ارگانیک آرت

گروه معماری ارگانیک آرت پس از 4 سال فعالیت در زمینه سی دی و دی وی دی های رشته های معماری و عمران و کسب مهارت و تجارب لازم از سال 1387 و با هدف ارتقا سطح کیفی معماری ایران زمین اقدام به ارائه محصولات خود نموده است.

محل لوگو

آمار بازدید

  • بازدید امروز : 117
  • بازدید دیروز : 992
  • بازدید کل : 271381

وضعیت زنان در خاورمیانه


وضعیت زنان در خاورمیانه

خبرگزاری زنان ایران – دفتر مرکزی

 

یک هشدار ؛ در ازدواج با اتباع بیگانه تامل کنید (ایونا ،تیر 83) ، ازدواج دختران مشهدی با اتباع عراقی نگران کننده است (آفتاب یزد ، رسالت ، عصر اقتصاد ، شرق ، نخست ، تیر 83) ، ازدواج زنان ایرانی با اتباع عراقی مشکلات فراوانی برای آنان ایجاد کرده است (ایسنا ، کیهان ، ابتکار ، تیر 83) و ... .

وقتی تو چشماش نگاه می کردم فقط عشق می دیدم ، فقط عشق ، عشق به اولاد ، به پدر ، مادر به زندگی به وطن و حتی به شوهری که او را ترک کرده بود .

می گفت : ما از لحاظ مالی وضع خوبی نداشتیم پدرم کارگر بود و ما 7 تا خواهر و برادر قد و نیم قد بودیم توی همسایگی ما خانواده ای عراقی که به ایران پناهنده شده بودند زندگی می کردند ، 13 سالم بود که بابام منو به پسر اونا که 20 سال از من بزرگ تر بود داد .

کلی بغض کرده بود اما ادامه داد : من بابامو درک می کردم چون دیگه از عهده خرجی ما بر نمی اومد با شرایط کنار اومدم و زن یک مرد عراقی شدم اولش خوب بود بالاخره باید به اون که همه زندگیم بود عادت می کردم چون یک دختر ایرانی بودم و فقط برای من از مهرورزی و احترام به شوهر سخن گفته بودند .

بعد از مدتی با چند تا بچه قد و نیم قد که هیچ کدوم هم شناسنامه ای نداشتن و با یک بچه مریض که هموفیلی داره قرض بالا آوردیم راستش برای آدمای بدبخت همیشه بدبختی هست .

اشکاشو پاک کرد و گفت : به خاطر اینکه شوهرم دین داشت و مسلمونی سرش می شد حاضر به فروش زمین پدریم شدم و قرض شوهرمو صاف کردم اما اون منو ترک کرد و رفت عراق ، رفت کشورش .

بعد از مدتی برای من نامه نوشت که تو هم بیا ، من کسی رو نداشتم ، بچم مریض بود و هیچ کدومشون هویتی نداشتن برای همین رفتم عراق ...

گریه می کرد یعنی به هق هق افتاده بود ،ادامه داد : به عراق که رسیدم تازه متوجه شدم من زن سوم شوهرم بودم اون هم عروس داشت هم داماد و دو تا زن عرب که من از حرفاشون هیچ سر در نمی آوردم ، طاقت نیاوردم برگشتم ایران و حالا ... .

حالا تو این زمستون بدون امکانات چی کار کنم راستش بی پناهی زیاد سخت نیست ، بی هویتی بچه هام که حتی نمی تونن درس بخونن خیلی آزارم می ده .

هجده ماه پیش در آستانه افتتاح آزمایشی خبرگزاری زنان ایران (ایونا) موج رسانه ای پیرامون بحث ازدواج دختران ایرانی با اتباع بیگانه و مشکلات حاصله از آن مطرح شد .


گزارشهایی از وضعیت زنان در خاورمیانه70 میلیون بی سواد در كشورهای عرب ،نیمی از زنان عرب بی سوادند"

اعتماد:
70 میلیون بیسواد در كشورهای عربی وجود دارد. به گزارش ایسنا به نقل از روزنامه قكغلضج چاپ پاكستان مقامهای دولتی اعلام كردهاند، علیرغم افت كلی نرخ بی سوادی در میان اعراب هنوز هم آمار بی سوادان در جهان عرب بالا میباشد، بطوری كه هم اینك 70 میلیون عرب هنوز قادر به خواندن یا نوشتن نمیباشند، علی رغم تلاشهای بین سالهای 1990 تا 2000 هنوز میزان بی سوادی بالا بوده و حدود سه دهه تلاش دیگر برای حذف این مشكل لازم میباشد.بنابر مدارك موجود حدود نیمیاز زنان عرب یعنی 546% آنان قادر به خواندن و نوشتن نمیباشند، در حالی كه این رقم در بین مردان 125% میباشد. بنابراین گزارش با توجه به میزان جمعیت سطح میانگین بی سوادی در بین كشورهای عرب در 35 سال گذشته ا5% افت داشته است. در سال 1970 نرخ بی سوادی در حد 70% توقف كرد ولیكن اكنون در حدود 635% میباشد. این رقمها معادل 50 میلیون بی سواد در سال 1970 بوده است كه با توجه به رشد جمعیت در زمان حاضر رقم 635% معادل 70 میلیون نفر میباشد.در حال حاضر نرخ افت بیسوادی چیزی حدود 1% در سال در كشورهای عربی میباشد و این به معنی این است كه برای حذف مشكل سه دهه كامل وقت لازم است. در بررسی انجام شده مشخص شده است كه نرخ بی سوادی در بین كشورهای ؤروتمند مانند مصر بیشتر از دیگر كشورها میباشد. تخمین زده میشود كشور مصر به تنهایی 17 میلیون شهروند بی سواد را در خود جای داده باشد.از سال 1980 كمیته 21 نفری مسوول برنامه ریزی مالی به جهت رفع مشكل بی سوادی در كشورهای عربی بوده است.


مبلغ قابل پرداخت 5,000 تومان

توجه: پس از خرید فایل، لینک دانلود بصورت خودکار در اختیار شما قرار می گیرد و همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال می شود. درصورت وجود مشکل می توانید از بخش تماس با ما ی همین فروشگاه اطلاع رسانی نمایید.

Captcha
پشتیبانی خرید

برای مشاهده ضمانت خرید روی آن کلیک نمایید

  انتشار : ۲۹ بهمن ۱۳۹۶               تعداد بازدید : 335

جزیره ی زیبای کیش ، خیابان رازی ، بالاتر از میدان پردیس ، روبروی بازار پردیس یک ، طبقه هفت صندوق

تمام امتیاز سایت ، دامنه ، نمادهای مرکز توسعه تجارت الکترونیکی ، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ، ساماندهی ، زرین پال و ... تمام امکانات سایت و حتی ساب دامین های سایت بصورت کامل مربوط به ارگانیک آرت می باشد.

فید خبر خوان    نقشه سایت    تماس با ما